Biz ijtimoiy tarmoqlarda
10 oy davomida “Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash” xizmati bilan ulash narxi (1 oyga)
“Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash” xizmati bilan raqamning 10 oy uchun umumiy qiymati
Silver
92 400 so‘m 924 000 so‘m
Gold
220 000 so‘m
2 200 000 so‘m
Super gold
550 000 so‘m
5 500 000 so‘m
Platinum Light
1 100 000 so‘m
11 000 000 so‘m
Platinum
2 750 000 so‘m
27 500 000 so‘m
Platinum Plus
4 400 000 so‘m
44 000 000 so‘m
Super platinum
55 000 000 so‘m
Super platinum+
110 000 000 so‘m
«Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati uchun narxlar:
Toifa
Alohida toifadagi raqamni «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati bilan 2 yil (24 oy) davomida ulash narxi
Alohida toifadagi raqamni «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati bilan ulashning 2 yil (24 oy) uchun umumiy qiymati
43 000 so‘m
1 032 000 so‘m
104 000 so‘m
2 496 000 so‘m
260 000 so‘m
6 240 000 so‘m
520 000 so‘m
12 480 000 so‘m
1 300 000 so‘m
31 200 000 so‘m
2 050 000 so‘m
49 200 000 so‘m
2 600 000 so‘m
62 400 000 so‘m
5 200 000 so‘m
124 800 000 so‘m
Shartlar:
- «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» va «Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmatlaridan Mobiuz ofislari va tijoriy dilerlarning ofislarida foydalanish imkoniyati mavjud.
- Barcha narxlar QQS bilan ko‘rsatilgan.
- Raqam amaldagi «Alohida toifadagi raqamlar» niqoblar jadvaliga muvofiq, tasdiqlangan toifa va niqobdan kelib chiqqan holda tanlanadi.
- Xizmatga jismoniy va yuridik shaxslar ulanishlari mumkin.
- Tarif rejasi har qanday boshqa tarifga o‘zgartirilganda “Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash” xizmati saqlanib qoladi (ushbu xizmat uchun keyinchalik hisoblanishlar bilan).
- Raqamni ulash narxi xizmatni ulash paytida belgilanadi va chegirmalar joriy etilishi va alohida toifadagi raqam narxining o‘zgarishidan qat’iy nazar, xizmat amal qiladigan butun muddat davomida o‘zgarmaydi.
- «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash», «Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmatlari faol bo‘lgan abonent raqamining egasini o‘zgartirish imkoniyati mavjud emas.
Raqamni «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash», «Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmatlari bilan ulagan abonent, xizmatning bo‘lib to‘lashning barcha to‘lanmagan oylari uchun qiymatini muddatidan oldin qoplagandan keyin, uni boshqa abonent nomiga o‘tkazishi mumkin.
- «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash»/«Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati bilan raqamni ulashning birinchi oy uchun to‘lovi ulanish paytida (ulanish sanasidan qat’iy nazar) to‘liqligicha to‘lanadi. Xizmatning birinchi oyi uchun haqni yechib olish, abonentning yechib olish paytidagi har qanday ijobiy balansida amalga oshiriladi (balansdagi mablag‘ miqdori xizmat qiymatidan kam bo‘lsa, abonent balansi manfiy qiymatni tashkil qiladi).
- Raqamni «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati bilan ulashning kelgusi 9 oy uchun haqi oyning har birinchi sanasida hisoblanadi (10 oylik bo‘lib to‘lashda); Xizmat uchun yechib olish har qanday ijobiy balansda amalga oshiriladi.
- Raqamni «Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati bilan ulashning kelgusi 23 oy uchun haqi oyning har birinchi sanasida hisoblanadi; Xizmat uchun yechib olish har qanday ijobiy balansda amalga oshiriladi.
- Raqam bloklanmagan bo‘lsa, lekin balansdagi mablag‘ «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» yoki «Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmatlarining qiymatidan kam bo‘lsa, xizmat uchun yechib olish amalga oshiriladi va abonent balansi manfiy bo‘ladi.
- Har qanday bloklashda bo‘lgan abonent raqamiga «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» yoki «Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati uchun ulash qiymati hisoblanmaydi.
- Abonent bir kalendar oyidan ortiq muddat davomida bloklangan bo‘lsa, «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash»/«Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmatining amal qilish muddati, bloklashda bo‘lgan kalendar oylariga mutanosib ravishda uzaytiriladi.
Misol: Abonent iyulda «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati bilan alohida toifadagi raqamga ulandi. «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmatini o‘chirib tashlash muddati 10 oy, ya’ni xizmat keyingi yilning aprel oyida o‘chirilishi kerak. Abonent balansida iyul, avgust va sentabrda barcha hisoblanishlarni qoplash uchun yetarli mablag‘ bo‘lgan. Biroq 30-sentabrda u balansda mablag‘ yetishmasligi sababli bloklangan va butun oktabr davomida blokda bo‘lib, balansni faqat 1-noyabrda to‘ldirgan. Bunday vaziyatda «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmatini o‘chirish muddati, bloklangan holatda bo‘lgan kalendar oylarining soniga mutanosib ravishda uzaytiriladi va xizmatni o‘chirib tashlash muddati mayga ko‘chiriladi.
- Mobil aloqa xizmatlarini ko‘rsatish to‘g‘risidagi shartnoma (jismoniy shaxslar uchun – Ommaviy oferta), abonent tomonidan raqamning umumiy qiymati qoplangunga qadar bekor qilinganda – raqam operator ixtiyoriga o‘tadi, «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash»/«Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmati uchun to‘langan pul mablag‘lari qaytarilmaydi.
«Haqini bo‘lib to‘lashni muddatidan oldin qoplash» xizmati
- «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash»/«Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash»  xizmatini ulagan abonent, xizmatning barcha to‘lanmagan oylari uchun haqni muddatidan oldin qoplashi mumkin.
-Xizmatdan foydalanish uchun abonent, shaxsni tasdiqlovchi hujjat bilan Mobiuz shaxsiy ofisiga murojaat qilishi va tegishli arizani yozib, haqini qismlarga bo‘lib to‘lashning barcha to‘lanmagan oylari uchun haqini to‘liq hajmda qoplashi kerak.
-  Abonent haqini qismlarga bo‘lib to‘lashning haqini to‘liq qoplamagan holatda  - xizmat taqdim etilmaydi.
- Xizmat «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash»/«Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash» xizmatining birinchi oyi (ulangan oy) uchun haq muvaffaqiyatli yechib olingandan keyin taqdim qilinadi. Agar bunday haqni yechib olish amalga oshirilmasa, «Haqini bo‘lib to‘lashni muddatidan oldin qoplash» xizmati taqdim etilmaydi.
- Abonentda «Alohida toifadagi raqam haqini qismlarga bo‘lib to‘lash» 10 oyga xizmati ulangan bo‘lsa, «Haqini bo‘lib to‘lashni muddatidan oldin qoplash» xizmati haqini bo‘lib to‘lashning 10 oylik qiymatidan kelib chiqqan holda taqdim etiladi;
- Abonentda «Alohida toifadagi raqam haqini 2 yil qismlarga bo‘lib to‘lash xizmati ulangan bo‘lsa, «Haqini bo‘lib to‘lashni muddatidan oldin qoplash» xizmati haqini bo‘lib to‘lashning 2 yillik qiymatidan kelib chiqqan holda taqdim etiladi;
- «Haqini bo‘lib to‘lashni muddatidan oldin qoplash» xizmati doirasida, aynan bo‘lib to‘lashning barcha to‘lanmagan oylarining qolgan davrini qoplash imkoniyati mavjud. To‘lanmagan davr uchun qisman qoplashni amalga oshirish imkoniyati – mavjud emas.
Masalan, abonentdagi bo‘lib to‘lashning butun to‘lanmagan davri – 8 oy. «Haqini bo‘lib to‘lashni muddatidan oldin qoplash» xizmati orqali aynan shu muddat uchun to‘lov amalga oshiriladi. To‘lanmagan davrni qisman qoplash (7, 6, 5 yoki h.k. oylar uchun) imkoniyati – mavjud emas.

The cost of connecting a special category number with the “Special category number in installments” service for 10 months |
Total cost of connecting a special category number with the “Special category number in installments” service for 10 months |
|---|---|---|
|
Silver |
92 400 UZS |
924 000 UZS |
Gold |
220 000 UZS |
2 200 000 UZS |
Super gold |
550 000 UZS |
5 500 000 UZS |
Platinum Light |
1 100 000 UZS |
11 000 000 UZS |
Platinum |
2 750 000 UZS |
27 500 000 UZS |
Platinum Plus |
4 400 000 UZS |
44 000 000 UZS |
Super platinum |
55 000 000 UZS |
Super platinum+ |
110 000 000 UZS |
Tariffs for the service “Special category room in installments for 2 years”:
Category |
Cost of connecting a special category number with the “Special category number in installments” service for 2 years (24 months) |
Total cost of connecting a special category number with the “Special category number in installments” service for 2 years (24 months) |
43 000 UZS |
1 032 000 UZS |
104 000 UZS |
2 496 000 UZS |
260 000 UZS |
6 240 000 UZS |
520 000 UZS |
12 480 000 UZS |
1 300 000 UZS |
31 200 000 UZS |
2 050 000 UZS |
49 200 000 UZS |
2 600 000 UZS |
62 400 000 UZS |
5 200 000 UZS |
124 800 000 UZS |
Conditions:
-Services “Special category number on installments” and “Special category number on installments for 2 years” are available at Mobiuz offices and at the offices of commercial dealers.
- All prices include VAT.
- The number is selected based on the approved category and mask, according to the existing table of masks for “Special Category Numbers”.
- The service is available for connecting individuals and legal entities.
- When changing the tariff plan to any other tariff, the “Special category number on installments” service is retained (with subsequent charges for this service).
- The cost of connecting a number is fixed at the time of connecting the service and does not change during the entire period of the service, regardless of the introduction of discounts or changes in the cost of a special category number.
- A subscriber number with active services “Special category number on installments”, “Special category number on installments for 2 years” cannot be reissued.
A subscriber who has connected a number with the service “Special category number on installments”, “Special category number on installments for 2 years” can re-register it to another subscriber after early repayment of the cost of the service for all unpaid months of the installment plan.
- The cost for the first month of connecting a number with the service “Special category number in installments” / “Special category number in installments for 2 years” is paid in full upon connection, regardless of the connection date. The first month of service is written off if the subscriber’s balance is positive at the time of writing off (if the balance is less than the cost of the service, then after the write-off, the subscriber’s balance will be negative).
- The cost of connecting a number with the service “Special category number on installments” for the next 9 months is charged every first day of the month (if installments are for 10 months); The service is written off for any positive balance.
A subscriber number that is in any blocked state is not charged the connection cost for the service “Special category number on installments” or “Special category number on installments for 2 years.”
- If the number is not blocked, but the amount on the balance is less than the cost for the service “Special category number in installments” or “Special category number in installments for 2 years,” then the service will be written off and the subscriber’s balance will be a negative value.
- A subscriber number that is in any blocked state is not charged the connection cost for the service “Special category number in installments” or “Special category number in installments for 2 years.”
- If the subscriber was in a blocked state for more than one calendar month, then the period of validity of the service “Special category number in installments” / “Special category number in installments for 2 years” is extended in proportion to the number of calendar months that were blocked.
Example: a subscriber connected to a special category number with the “Special category number in installments” service in July. The term for deleting the service “Special category number in installments” is 10 months, i.e. The service should be removed in April next year. The subscriber had sufficient balance in July, August and September to cover all charges. However, it was blocked on September 30 due to insufficient balance and was blocked throughout October, replenishing the balance only on November 1. In this case, the period for deleting the service “Special category number in installments” will be extended in proportion to the number of calendar months that were in a blocked state, and the period for deleting the service in this case is moved to May.
- Upon termination of the contract for the provision of mobile communication services (for individuals - Public offer), before the subscriber repays the total cost of the number, - the number becomes at the disposal of the operator, the amount of money paid for the service “Special category number in installments” / “Special number categories in installments for 2 years" are not refundable.
Service “Early repayment of installments”
-A subscriber who has activated the service “Special category number in installments” / “Special category number in installments for 2 years” can pay off the cost of the service ahead of schedule for all unpaid months.
-To use the service, the subscriber must contact his own Mobiuz office, bring his name and identification card with him, write a corresponding application, and also pay in full the amount for all unpaid months of installments.
-If the subscriber does not pay the amount of the unpaid installment plan, the service is not provided.
-The service is provided after successful write-off for the first month (month of connection) of the “Special category number in installments” / “Special category number in installments for 2 years” service. If such a write-off does not occur, then the “Early repayment by installments” service is not provided.
- If the subscriber has activated the service “Special category number in installments” for 10 months, then the service “Early repayment of installments” is provided based on the cost of installments for 10 months;
- If the subscriber has activated the service “Special category number in installments for 2 years”, then the service “Early repayment of installments” is provided based on the cost of installments for 2 years;
- As part of the service “Early repayment of installments”, repayment is available specifically for the entire remaining period of unpaid months of the installment plan. Partial repayment of an unpaid period is not available.
For example, the subscriber has the entire period of unpaid installments - 8 months. Through the “Early repayment of installments” service, payment is made for exactly this period. Partial repayment of the unpaid period (for 7, 6, 5, etc. months) is not available.